Straatverlichting gaat uit 's nachts

Openbare verlichting is een belangrijke elektriciteitsverbruiker, goed voor een flink deel van de begroting in Brecht. Bovendien zorgt de verlichting voor een enorme CO2-uitstoot. Om het elektriciteitsverbruik en de CO2-uitstoot te verminderen, doet Eandis deze zomer in onze gemeente aanpassingen aan de openbare verlichting. Zo zal de straatverlichting op bepaalde plaatsen ’s nachts gedoofd of gedimd worden.

Verlichting gedoofd tussen 23.00 en 06.00 uur

Zo’n 1.400 straatlampen die 's avonds en 's nachts brandden, zullen in de toekomst volledig gedoofd worden tussen 23.00 en 06.00 uur.

Veiligheid

Uiteraard blijft de veiligheid in onze gemeente prioriteit. De maatregel wordt daarom enkel toegepast in verkeersarme straten. Bovendien blijft de straatverlichting op kruispunten, in bochten en op het einde van doodlopende straten wel heel de nacht branden. Uit inbraakstatistieken van Lokale Politie Voorkempen blijkt trouwens dat veel inbraken overdag plaatsvinden. Het doven van de nachtverlichting zal dus weinig invloed hebben op deze cijfers.

Info: Dienst milieu en duurzaamheid, Gemeentepark 1, Peter Budts, 03 660 25 69 of peter.budts@brecht.be

Afbeeldingen